Ceramica Sant'Agostino

Vznikla v roce 1964 - v období poválečného boomu ve stavebnictví, založila ji rodina Manuzzi. Je v Sant’Agostinu - mimo tradiční oblast výroby keramických obkladů a dlažby.
Rodina Manuzzi předtím pěstovala ve velkém rajčata, výrobu keramiky začala ruční výrobou. Keramička výrobu postupně rozšiřovala a zdokonalovala, dnes je jedním z výrobců určujících světové trendy výrobních technologií a designu obkladů a dlažeb z keramiky.
Stále je ve 100% vlastnictví rodiny Manuzzi, dnes ji řídí již 3. generace. Největší důraz klade na vysokou kvalitu a inovativní design - spolupracuje s předními designéry v oboru, vyrábí mj. exkluzívně obklady kolekce "Flexible Architecure” od Philippa Starcka podle designu tohoto architekta.
Používá některé ojedinělé technologie, např. leštěné povrchy “Krystal” - povrch chráněn tenkou vrstvou skla, zapečeného do povrchu a následně vyleštěného do zrcadlového lesku. Provokuje svými novými seriemi s neotřelými vzory, které následně přejímají další výrobci.
Jako první firma v oboru začala používat plně automatizovaný vertikální sklad, dosud užívaný v automobilovém průmyslu. Jako jedna z mála italských keramiček většinu své produkce prodá na domácím trhu, který má ty nejvyšší nároky (proto např. má stále skladem prakticky celý výrobní program).

Zlomem v historii keramičky bylo zemětřesení na severu Itálie v roce 2012, které prakticky srovnalo se zemí sklady a část výrobních hal. Keramička se z otřesu rychle vzpamatovala, obnovila výrobu i sklady (investice 15.000.000,- €) a udržela si svoji pozici.


Líbí se Vám tato značka?

Realizace z této značky