Senio

Keramička SENIO má výjimečné postavení mezi ostatními italskými výrobci.
Od roku 1968 vyrábí majolikové obklady stále stejným způsobem, jakým se ve Faenze vyráběla slavná faience (fajáns), hlavně díky nadšení lidí, kteří tuto práci milují.
Hlavní důraz se klade na kvalitu surovin, sílu (sytost) barev, hloubku glazury a tradici Made in Italy. Výrobce zachovává tradiční výrobu a řemeslné procesy, které každému procesu poskytují jedinečnou hodnotu.
Keramiku nepovažujeme pouze za jednoduchý druh povrchu, ale za individuální návrh interiéru.


Jak pracujeme

Náš recept na kvalitní keramiku je výsledkem neustálého hledání - glazur, formátů, dekorací, efektů, povrchů a … hodně vášně! Naše ingredience jsou země, ruce, voda, barvy, oheň, tvořivost …

Bicottura - 2x vypalovaná keramika

Vždy jsme používali proces dvojího výpalu keramiky, technologie, která dodnes dává nejlepší možný estetický výsledek v keramice. Při procesu dvojího vypalování, který zahrnuje pomalé cykly pečení, je možné při zrání glazur nechat vzniknout nekonečné množství škály barevných odstínů. Použití barveného skla a “hloubka”, dosažitelná pouze při pomalém výpalu, dovolují světlu nepopsatelné a brilantní efekty této nádherné keramiky.

Ruční dekorace

Ruční dekorace dělají každy kus keramiky jedinečným.

Ruční modelování

S použitím tradičních strojů a výrobních postupů, zachováváme tradici a jedinečnost řemeslného procesu. Každý kus keramiky je navržen a vyroben ručně, jako by to byla socha a podle toho se následně vytváří formy pro lisování za mokra.

Povrchy

Naše glazury jsou výsledkem neustálého experimentování v našich laboratořích. Výsledné efekty glazur jsou nekonečné - jednolité, craquele, antique, hluboký lesk, průhledné, hedvábné, kovové,…

Výroba na zakázku

Jsme velice všestranní a rádi vyhovíme požadavkům našich zákazníků, architektů, projektantů, kteří se na nás stále obrací, abychom vyrobili dlaždice na zakázku. Náš řemeslný přístup k práci nám umožňuje vyhovět každému požadavku na dodávku i malého množství.
Naše motto je: vyber si formát, vyber si barvu … my je zrealizujeme!

Design

Naší výzvou je být prostředníky mezi tradicí a současným designem. Naši návrháři, s ohledem na nové trendy, neustále přichází s novými nápady na použití keramiky, pro stále náročnější klienty, kteří hledají keramiku MADE IN ITALY.


Líbí se Vám tato značka?